لوگو دکتر زاهد ملک محمدی
Search
Close this search box.

پرسش و پاسخ

 • جراحی مغز و اعصاب چیست؟

  اکثر مردم جراحان مغز و اعصاب را جراح مغز می دانند و این درست است! با این حال، جراحان مغز و اعصاب به طور گسترده تر به عنوان متخصصان پزشکی بسیار آموزش دیده تعریف می شوند که اختلالات کل سیستم عصبی - از جمله مغز، نخاع، جمجمه و ستون فقرات (ستون مهره استخوانی) را تشخیص داده و درمان می کنند. البته آنها مغز را عمل می کنند، اما در واقع بیشتر وقت خود را صرف کمک به بیماران مبتلا به اختلالات ستون فقرات و اعصاب محیطی می کنند.

   

 • آیا در صورت ارجاع به جراح مغز و اعصاب نیاز به جراحی دارم؟

  پزشک معرف شما به احتمال زیاد معتقد است که شما یک بیماری یا اختلالی دارید که نیاز به تشخیص، آزمایش و درمان توسط جراح مغز و اعصاب دارد. تصمیم گیری در مورد توصیه یا عدم توصیه جراحی یک تصمیم پیچیده است که به بهترین وجه توسط جراح مغز و اعصاب شما انجام می شود.

 • تفاوت بین جراح ارتوپد و جراح مغز و اعصاب چیست؟

  هر یک از این متخصصان جراحی زمینه های تخصصی خود را دارند، اما مهارت و تخصص آنها در زمینه جراحی ستون فقرات همپوشانی دارد. جراحان مغز و اعصاب عمل‌های ستون فقرات را با دیسک‌های گردن، اعصاب و ستون فقرات استخوانی انجام می‌دهند، در حالی که جراحان ارتوپد جراحی‌های محدود به ستون فقرات، مانند همجوشی ستون فقرات را انجام می‌دهند.

   

 • تفاوت بین متخصص مغز و اعصاب و جراح مغز و اعصاب چیست؟

  یک متخصص مغز و اعصاب و یک جراح مغز و اعصاب شبیه یک متخصص قلب و یک جراح قلب هستند: جراح مغز و اعصاب می تواند یک راه حل جراحی برای اختلالات عصبی ارائه دهد، در حالی که متخصص مغز و اعصاب اختلالات عصبی را از طریق آزمایش های تشخیصی شناسایی می کند و از گزینه های درمانی غیر جراحی استفاده می کند.