لوگو دکتر زاهد ملک محمدی
Search
Close this search box.
هزینه جراحی دیسک کمر

هزینه جراحی دیسک کمر در سال 1403💴

دانستن هزینه جراحی دیسک کمر قبل از اقدام برای آن بسیار مهم است. این جراحی معمولا برای رفع مشکلات مربوط به دیسک کمر و ستون فقرات انجام می‌شود پس می‌توان نتیجه گرفت که بسیار مهم است. میزان اثر بخشی آن بسیار بالا است و اکثر کسانی که آن را انجام داده اند، از نتایج خود بسیار راضی هستند. اگر شما هم قصد انجام این جراحی را داشته باشید، احتمالا برای هزینه‌های آن بسیار نگران هستید. برای دانستن این موضوع و این که آیا جراحی دیسک کمر تحت پوشش بیمه قرار دارد یا خیر، ادامه مطلب را دنبال کنید.

هزینه جراحی دیسک کمر در سال 1402

قیمت جراحی دیسک کمر

بسیاری از افرادی که قصد جراحی دیسک کمر خود را دارند، درباره هزینه آن کنجکاو هستند. این جراحی به دلیل حساس بودن، معمولا هزینه زیادی دارد و افراد باید بودجه کافی برای انجام آن را داشته باشند. هزینه‌ها این عمل فقط مربوط به جراحی آن نیست و سایر اقدامات قبل و بعد آن را هم در بر می‌گیرد. شما قبل از جراحی باید عکس برداری و آزمایشاتی انجام دهید تا پزشک بتواند تشخیص دهد دیسک شما در چه وضعیتی قرار دارد.

سپس هزینه‌های بیمارستان و دستمزد جراحی پزشک نیز محاسبه می‌شود. اگر بیمار نیاز به بستری شدن داشته باشد، هزینه‌های بستری به ازای هر روز نیز به آن اضافه خواهند شد. از طرفی اگر بیمارستان‌های دولتی را برای عمل انتخاب کنید، هزینه جراحی دیسک کمر بسیار کمتر از آن چه فکر می‌کنید خواهد شد و عمده هزینه را بیمه پرداخت خواهد کرد. این در حالی است که بیمارستان‌ها خصوصی این گونه نیستند و معمولا پرداخت هزینه بر عهده بیمار است. بیمه‌های معمولی با بیمارستان‌های خصوصی قرارداد ندارند، اما ممکن است برخی از بیمه‌های تکمیلی بخشی از هزینه را تقبل کنند.

هزینه جراحی دیسک کمر در سال 1403 بیشتر از سال قبل است و هرساله با توجه به نرخ تورم هزینه این عمل نیز بیشتر خواهد شد.

عوامل تاثیرگذار در هزینه حراحی دیسک کمر

برای تخمین دقیق هزینه نیاز است که عوامل تاثیرگذار روی آن را به طور کامل بررسی کنیم. این عوامل به شرح زیر هستند:

نوع جراحی دیسک

جراحی دیسک کمر در انواع مختلفی انجام می‌شود و هزینه آن به نوع عمل بستگی خواهد داشت. این جراحی به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود. انواع آن میکروسکوپی،  بسته، آندوسکوپی و لامینکتومی هستند که هر کدام در صورت انتخاب جراح هزینه ای جداگانه خواهند داشت.

دستمزد جراح

هر چه جراح سابقه  و مهارت بیشتری داشته باشد، شما موظف به پرداخت هزینه بیشتری هستید. جراحانی را انتخاب کنید که تعداد عمل‌های موفق زیادی داشته اند، زیرا می‌توانند جراحی را با کمترین آسیب و عوارض انجام دهند. علاوه بر این، فقط دستمزد پزشک روی هزینه جراحی دیسک کمر تأثیر ندارد. کل تیم پزشکی اعم از متخصص بیهوشی، پرستاران و تکنسین‌های اتاق عمل نیز روی آن اثرگذار خواهند بود.

اقدامات قبل از عمل جراحی

هر فردی  که قصد جراحی دیسک کمر را دارد، باید قبل  و بعد از انجام آن آزمایشاتی را انجام دهد. معمولا پزشکان برای قبل از جراحی، ام آر آی یا سی تی اسکن، عکس رادیولوژی و آزمایش خون را توصیه می‌کنند. تمامی این موارد می‌توانند به نوعی روی هزینه جراحی دیسک کمر اثر بگذارند.

نوع اتاق عمل

با توجه به بیمارستانی که برای جراحی مراجعه می‌کنید، امکانات مختلفی وجود دارد. معمولا امکانات در بیمارستان‌های خصوصی بیشتر هستند و از دقت زیادی هم برخوردارند. هر چه امکانات اتاق عمل و اتاق‌های بستری بیشتر باشند، باید بودجه بیشتری را برای آن کنار بگذارید.

هزینه جراحی دیسک کمر

مراقبت‌های بعد از جراحی

این موارد شامل عکس برداری دوباره برای تعیین وضعیت دیسک، داروها و فیزیوتراپی می‌شود. هزینه جراحی دیسک کمر ممکن است با توجه به تعداد جلسات فیزیوتراپی تغییر کند. هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد، هزینه بالاتری را خواهید پرداخت. برخی از داروها تحت پوشش بیمه نیستند برای همین ممکن است قیمت زیادی داشته باشند که آن هم هزینه عمل را بیشتر خواهد کرد.

آیا بیمه هزینه جراحی دیسک کمر را پرداخت می‌کند؟

هزینه جراحی دیسک کمر معمولا تحت پوشش بیمه در بیمارستان‌های دولتی قرار می‌گیرد. میزان هزینه پوشش بیمه بستگی به نوع قرارداد شما با بیمه موردنظر دارد. همچنین معمولا بیمه‌ها برای برخی از جراحی‌ها فرانشیز تعیین می‌کنند که باید با توجه به آن برای جراحی اقدام کنید. از شرکت بیمه خود سوال کنید که آیا آزمایشات، عکس برداری‌ها و داروها هم شامل بیمه می‌شوند یا خیر. اگر نیمی از آ «ن ها نیز تحت پوشش قرار بگیرند، در هزینه‌های شما به طور کلی صرفه جویی خواهد شد.

بیمه‌های درمان تکمیلی و تامین اجتماعی دو نوع از مهم‌ترین بیمه‌ها در پرداخت هزینه جراحی دیسک کمر هستند. همچنین اگر بستری شوید، بیمه‌ها بخشی از هزینه یا تمام آن را پرداخت خواهند کرد. اگر قصد دارید که در ببیمارستان‌های خصوصی جراحی خود را انجام دهید، باید تحت پوشش یک بیمه درمان تکمیلی باشید. این بیمه‌ها بر خلاف بیمه‌های درمانی دولتی، هزینه جراحی در بیمارستان خصوصی را نیز پرداخت می‌کنند. فقط کافی است که قبل از اقدام با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

آیا هزینه جراحی دیسک کمر در بیمارستان‌های مختلف متفاوت است؟

معمولا هزینه جراحی دیسک کمر در همه بیمارستان‌ها یکسان نیست و با توجه به مواردی که اشاره کردیم، قطعا با یکدیگر در مواردی تفاوت دارند. بیمارستان‌های خصوصی به دلیل امکانات بیشتری که ارائه می‌دهند، معمولا هزینه‌های بیشتری را برای عمل‌های جراحی در نظر می‌گیرند.

قیمت جراحی دیسک کمر

نتیجه گیری

عود کردن و بیرون زدن دیسک کمر می‌تواند بری برخی افراد آزاردهنده و دردناک باشد. اگر به پزشک مراجعه کنید، برای شما جراحی را تجویز می‌کند و می‌گوید که فورا باید عمل شوید. به همین دلیل، باید فورا اقدامات آن را شروع کنید. هزینه جراحی دیسک کمر به عوامل مختلفی بستگی دارد که به آن‌ها اشاره کردیم. اگر می‌خواهید که بخشی از هزینه‌ها تحت پوشش بیمه قرار بگیرد، در ابتدا باید با شرکت بیمه و بیمارستان صحبت کنید. اگر قصد استفاده از خدمات ما را دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

مطالب مرتبط

فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *